July Prizegiving

Posted on Thursday 5th July, 2018

PRIZEGIVING 11TH JULY

7.30PM START

Charity Cup

Winner: n Gregory 43 Pts

Runner Up: S Gourlay 41 Pts

Third: C Bunyan 41 Pts

April Monthly Medal

Div 1: A Warwick Nett 69

Div 2: I Best Nett 69

Div 3: K Brittle Nett 72

April Midweek Stableford

Winner: L Dudley 37 Pts

Runner Up: S Bone 35Pts

Third: P Scrimshaw 35 Pts

St Geroges Day

Winner: M Cockayne 36 Pts

Runner Up: D Kerry 36 Pts

Third: A Hughes 36 Pts

April Midweek Medal

Div 1: C Dryden Nett 69

Div 2: K Marrow Nett 68

Div 3: G Abbott Nett 68

Foursomes Cup

Winners: A Cree & A Martin

Runners Up: J Winter & M Kerry

Third: D Blue & R Howell

Matrix Trophy

Winners: M Cockayne, M Stevenson, A Stevenson

Runners Up: P Deacon, M Deeley, J Nelson

Third: D Haywood, C Adkin, C Woodward

Seniors Cup

Winner: D Kerry 35 pts

Runner Up: T Jones 34 Pts

Stableford Cup

Winner: P Henshaw 41 Pts

Runner Up: D Cuthbert 40 Pts

Third: C Johnstone 39 Pts

Fourth: S Cockayne 37 Pts

May Midweek Medal

Div 1: J Tully Nett 66

Div 2: N Elderkin Nett 66

Div 3: L Dudley Nett 70

May Monthly Medal

Div 1: P Rainbow Nett 66

Div 2: P Henshaw Nett 70

Div 3:  C Adkin Nett 67

Greensomes Cup

Winners: J Blue & A Gutteridge

Runners Up: A Peat & R Simmons

Third: R Kerr & K Marrow

Assistants Trophy

Winner: S Chambers

Runner Up: R Howell

Third: P Butterworth

Rabbits Cup

Winner: P Butterworth

May Midweek Stableford:

Winner: A Ellis

Runner Up: C Dryden

Third: B Morrell

June Monthly Medal

Div 1: B Carter Nett 69

Div 2: T Palmer Nett 71

Div 3: N Alexander Nett 67

June Midweek Stableford

Winner: E Gavigan 40 Pts

Runner Up: C Wood 39 Pts

Third: N Elderkin 38 Pts

Presidents Cup

Winner: S Rooke Nett 68

Runner Up: D Dring Nett 70

Third: C Hatley Nett 70

Fourth: S Moorhouse Nett 71

Best Gross: C Dryden Gross 77

June Midweek Medal

Div 1: C Dryden Nett 69

Div 2: G Crowe Nett 70

Div 3: J Barry Nett 66

Bogey Cup

Winner: K Squires +6

Runner Up: N Alexander +5

Runner Up: M Kerry +5

Fourth: S Rooke +4

Greenkeepers Cup

Winner: M Pearse 41 Pts

Runner Up: J Reece 41Pts

Third: D Hope 40 Pts

Captains Day

Winner: R Varley 41 Pts

Runner Up: N Newham 41 Pts

Third: G Deakin 41 Pts

Fourth: J Nelson 39 Pts

Mixed Winter League

Winners: D & W Kerry

 

The Dress Code is smart casual.